صفحه اصلی / ثبت شرکت / ثبت شرکت دانش بنیان

ثبت شرکت دانش بنیان

ثبت شرکت دانش بنیان:

  • شرکت های دانش بنیان ، موسسات خصوصی و یا تعاونی هستند که در جهت افزایش علم و ثروت ، توسعه اقتصادی بر پایه دانش و تحقق اهداف علمی و اقتصادی در راستای گسترش اختراعات، نوآوری و تجاری سازی نتایج تحقیق و توسعه (طراحی و تولید کالا و خدمات ) در حوزه فناوری های برتر و ارزش افزوده فراوان ( بخصوص در تولید نرم افزارهای مربوطه) تشکیل می شود.
  • در شرکت دانش بنیان معمولا افرادی تحصیل کرده و با تجربه، اطلاعاتی تولید می کنند که این اطلاعات، محصولات اصلی شرکت محسوب شده و برایشان درآمدزایی دارد.
  • شرکت دانش بنیان با هدف هم افزایی علم، ثروت ، توسعه اقتصاد دانش محور و استفاده بهینه از پتاسیل های دانشگاه ها و موسسات پژوهشی مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات ایجاد می گردند.
  • شرکت های دانش بنیان برای تحقق اهداف علمی کشور شامل گسترش و کاربرد اختراع و نوآوری ، تجاری سازی نتایج تحقیق و توسعه شامل طراحی و تولید کالا و خدمات محصولات دانش بنیان با ارزش افزوده فراوان کوشش می کنند.

انواع شرکت دانش بنیان:

  • شرکت هایی که فقط اعضای هیات علمی مالک آن هستند.(چنانچه سهام دانشگاه کمتر از 50 درصد باشد ، شرکت دانش بنیان شرکتی خصوصی است که باید تابع قانون تجارت باشد و در اداره ثبت شرکت ها ثبت شود.
  • شرکت هایی که دانشگاه ها نیز در آن مالکیت دارند. اگر سهام دانشگاه 50 درصد و بیشتر باشد ، شرکت دانش بنیان دولتی است.

 

مقالات مرتبط:

این مطالب را نیز ببینید!

ثبت شرکت در آمل

ثبت شرکت در آمل

ثبت شرکت ها در آمل-ثبت شرکت در آمل-آدرس اداره ثبت شرکتها آمل -ثبت تغییرات در آمل -ثبت برند در آمل -سامانه ثبت شرکت در آمل -ثبت شرکتها در آمل

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code