ثبت شرکت دانش بنیان:

  • شرکت های دانش بنیان ، موسسات خصوصی و یا تعاونی هستند که در جهت افزایش علم و ثروت ، توسعه اقتصادی بر پایه دانش و تحقق اهداف علمی و اقتصادی در راستای گسترش اختراعات، نوآوری و تجاری سازی نتایج تحقیق و توسعه (طراحی و تولید کالا و خدمات ) در حوزه فناوری های برتر و ارزش افزوده فراوان ( بخصوص در تولید نرم افزارهای مربوطه) تشکیل می شود.
  • در شرکت دانش بنیان معمولا افرادی تحصیل کرده و با تجربه، اطلاعاتی تولید می کنند که این اطلاعات، محصولات اصلی شرکت محسوب شده و برایشان درآمدزایی دارد.
  • شرکت دانش بنیان با هدف هم افزایی علم، ثروت ، توسعه اقتصاد دانش محور و استفاده بهینه از پتاسیل های دانشگاه ها و موسسات پژوهشی مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات ایجاد می گردند.
  • شرکت های دانش بنیان برای تحقق اهداف علمی کشور شامل گسترش و کاربرد اختراع و نوآوری ، تجاری سازی نتایج تحقیق و توسعه شامل طراحی و تولید کالا و خدمات محصولات دانش بنیان با ارزش افزوده فراوان کوشش می کنند.

انواع شرکت دانش بنیان:

  • شرکت هایی که فقط اعضای هیات علمی مالک آن هستند.(چنانچه سهام دانشگاه کمتر از 50 درصد باشد ، شرکت دانش بنیان شرکتی خصوصی است که باید تابع قانون تجارت باشد و در اداره ثبت شرکت ها ثبت شود.
  • شرکت هایی که دانشگاه ها نیز در آن مالکیت دارند. اگر سهام دانشگاه 50 درصد و بیشتر باشد ، شرکت دانش بنیان دولتی است.

 

مقالات مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
جهت مشاوره ...
ارسال از طریق واتس اپ